Recenze - Navigátor

12 Assembler
41 Encyklopedie
32 Hardware
16 Hra
12 Párty
7 Programování
12 Sofware

HRA

ABC Wiedzy [Preview]
Herní styl Miscellaneous
Multiplayer Bez multiplayeru
Rok vydání 1993
Programátor Mariusz Rozwadowski
Grafik (Unknown)

INTRO

Hry od československých autorů - závěrečná směska

K uzavření tématu o hrách s československou stopou je nutné napsat ještě závěrečnou směsku. Předešlé články se věnovaly vždy nějakému tematickému okruhu a existují hry, které byly dotaženy do nějakého vydatelného stadia, ale ani do jednoho z nich nedostaly.

Byl jsem vyplísněn, že se zde neobjevila Marble Logic. Skvělá logická hra, jejíž autorem je admin těchto stránek (čti PCH: poznámka admina ) a hudbu dělal Factor6.Na disketě s kolekcí utilit se objevilo nehratelné prv. hry The Last War Brains, přesněji řečeno jednalo se o závěrečnou sekvenci. Autory jsou Ray a Harry Rolf. Možná by nám prvně jmenovaný mohl sdělit nějaké další detaily o této hře, např. jak měla vůbec vypadat a jestli se nedochovaly nějaké další části.Od skupiny Unreal máme dále hru Schlimeisch Mania pro hardware Inception. Hra byla stvořena a vydána na Schlimeisch 2013 a všichni ji máme ještě v živé paměti.

Česká skupina Falcon Soft má na kontě několik velmi povedených her, např. rubikovu kostku, předělávku digitální hry "Jen počkej", klony Boulder Dash a několik dalších. Více můžete zjistit a stáhnout na jejich stránkách.


Na zdejších stránkách v dosti zanedbané sekci "České hry" je již uložena hra "Nahota na Prodej". Mlátička vytvořená v kompilovaném basicu.Na prstech jedné ruky by se dali spočítat zdejší aktivní sceneři, někteří z nich se v rámci působení na scéně podíleli i na některých hrách. Crayon na hře Rocky Memphis Preview 2, Factor6 na Kikstart 2012 nebo ElfKaa v nedávné době udělal bugfix cracky her Robocop, HotRod a Rainbow Dragon.

Člověk s přezdívkou Kuklux vydal v roce 2011 preview hry Knight Lore. Uvidíme, zda se někdy dočkáme plné verze předělávky této klasiky pro C64.Na Slovensku je aktivní MIRKOSOFT tvořící věci pro C128. Jedním z jeho produktů je i hra Funny Tablets.

Více už se mi vypátrat nepodařilo. Vím o několika hrách, které by bylo možné zde také zmínit, které ale nikdy nespatřily světlo světa v podobě oficiálního releasu (a některé ani už nespatří). Doufám, že se alespoň někomu články o CS hrách líbily. Uvažuji na téma v dohledné době navázat článkem o utilitách od CS autorů, za zaznamenání (a protřídění) by stály i v češtině psané diskmagy a reporty.

LHS
Nový příspěvek k článku

podpis :
První znak podpisu musí být vykřičník, jinak se příspěvek neodešle (ochrana proti spamu)

18.03.2017 - ceti

Wow, Knight Lore, to by byla pecka..

18.03.2017 - ceti

Wow, Knight Lore, to by byla pecka..

01.11.2015 - PCH

Super seriál ! Díky a doufám v další :)

22.10.2015 - Sillicon

Všechny palce nahoru a nemůžem se dočkat dalších dílů seriálu článků od jedinečného Lorda Hypnose, co pro nás tLAMY píše články ;-).

Advert

Programmed by PCH of UNREAL, Hardware support by RAY of UNREAL. Beta test and bugs guru SILLICON
Unreal 2014 - Czech republic