Recenze - Navigátor

12 Assembler
41 Encyklopedie
32 Hardware
16 Hra
12 Párty
7 Programování
12 Sofware

HRA

Batman 49
Herní styl Boulder Dash
Multiplayer Bez multiplayeru
Rok vydání 2003
Programátor Peter Liepa & Zoltán Sc...
Grafik (Unknown)

INTRO

BlackwycheBlackwyche (link na hru)
je arkádová adventura od známé firmy Ultimate Play the Game, kterou vydali v roce 1985. Hra je napsána ve stylu předchozích her Staff of Karnath a Entombed.

Z tmavé mlhy se vynořil strašidelný tvar velké galeony, který pomalu plul tichými vodami noci. Dobrodruh Sir Arthur Pendragon neváhal a vstoupil na palubu lodi. Jeho srdce začalo bušit strachem, ale jeho zvědavost začala hořet touhou dozvědět se více o této tajemné lodi. Když putoval do útrob lodi, pociťoval přítomnost nějaké zlé síly. Na zádi lodi objevil kapitánskou kajutu, vešel dovnitř, kde našel otevřený lodní deník. V něm bylo napsáno, že se vypravili na nezmapovaný ostrov s horou ve tvaru gigantické lidské lebky. Uvnitř hory našli krystalovou lebku duší. Kapitán napsal ještě poslední slova dne 6.6.1666. Píše, že pod palubami je skryta místnost. V ní je uvězněna jeho duše a prosí o pomoc. Vyslyšíte jeho slova?


Hra Blackwyche má fantastickou atmosféru. Po cestě nacházíte různé předměty, které časem upotřebíte. Musíte zapojit logické myšlení, ale nebojte se. Vyložené nesmysly ve hře nejsou. Je tu ale pár předmětů ukryto. Přijít na všechny hádanky zabere hráči nějaký čas. Bez pořádné mapky se neobejdete. Hra neobsahuje jen adventurní prvky, ale i arkádové. Dané nepřátele můžete zabít, jiné musíte přeskočit, další obejít. Hráč si musí průchod některými místnostmi dobře načasovat. Energie herní postavy Arthura Pendragona je sice omezená, ale lze ji doplňovat. Ve spoustě místností jsou pasti s propadávající podlahou. Když má hráč poslední zbytky energie, tak to naštve. Ale vše lze natrénovat. Rozhodně se jedná o výjimečnou hru naprogramovanou jen pro C64.

Návod:

Cílem hry je osvobodit kapitánovu duši. Loď obsahuje 5 palub. Na startu hry se nacházíte na horní palubě 1. Při orientaci vám pomůže přiložená mapa. Najděte meč (SWORD) hlídaný dvěma kostlivci a z místnosti hned vyjděte. Nyní si můžete přepínat mezi skoky a mečem. Pomocí meče se braňte dotírajícím nepřátelům. Ztracenou energii si doplňte úderem meče do zvonu (BELL). Tady si můžete při hraní vždy doplnit energii. Seberte pomocí meče část mapy (PIECE OF MAP) v místnosti s myšmi. Mapa je mezi dvěma pytli vpravo na polici. Pomocí žebříku sejděte na palubu 2. Seberte střelný prach (GUNPOWDER). Jděte do místnosti, kde je ukrytý velký zvon (BELL) ve stěně. Postavte se vlevo od truhly a mečem udeřte do stěny. Objeví se zvon.

Jděte do místnosti s lebkou (SKULL), kde ji pomocí meče rychle seberte. Jděte si na palubu 1 doplnit energii. Sejděte na palubu 3, kde přeskočte kraba a dublony (DOUBLOONS) vám také doplní energii. Jděte do kajuty, kde seberete zkřížené kosti (CROSS BONES). Dále najděte teleskop (TELESCOPE). Pozor, v místnosti jsou propadliště, tak musíte skákat. Vraťte se na palubu 1 pro klíč (KEY). Díky lebce a zkříženým kostem se vlajka vysunula a objevil se klíč. Doplňte si energii.

Vraťte se na palubu 3 a seberte vpravo ze skříně velkou knihu (LARGE BOOK), kterou jste našli díky klíči. Propadněte se na palubě 4 ke kanonu s kotvou. Kotvu získáte tak, že střelným prachem zapálíte kanon, který rozbije sud s kotvou. Seberte kotvu (ANCHOR). Dále najděte kbelík (BUCKET). Energii si můžete doplnit opět dublony (DOUBLOONS). Jděte do místnosti s kompasem (COMPASS). Pozor, zde jsou propadliště, takže je zkuste přeskákat. Dále seberte svíčku (CANDLE). Najděte místnost s malým zrcátkem (MIRROR). Pozor, zde jsou opět propadliště. Zrcátko je ukryto v pravém pytli vedle sudu, do kterého musíte udeřit mečem. Pak se propadněte na palubu 5. Seberte chaluhy (SEAWEED).


Nyní můžete zabít ducha, protože sebou máte velkou knihu, zvon a svíčku. Seberte další část mapy (PIECE OF MAP). Najděte kajutu se sextantem (SEXTANT) a seberte ho. Do kbelíku naberte vodu (WATER) a jděte na palubu 4. Nyní u žebříku uhaste oheň a jděte na horní palubu 1. Doplňte si energii. Díky chaluze nyní můžete sebrat perlu (PEARL). Jděte na palubu 2 do místnosti s hřebenem (COMB). Ten můžete sebrat pomocí kotvy. Na palubě 4 seberte část mapy (PIECE OF MAP). Tu můžete sebrat díky sextantu, teleskopu a kompasu. Jděte na palubu 5 pro poslední část mapy (PIECE OF MAP) do místnosti s mořskou pannou. Dáte ji za to perlu, zrcátko a hřeben. Teď, když máte všechny části mapu, tak se objeví vstup do místnosti s duší kapitána. Jděte tam a mečem zničte gigantickou lebku, která vězní duši kapitána. Následuje gratulace.

Solaris104

Nový příspěvek k článku

podpis :
První znak podpisu musí být vykřičník, jinak se příspěvek neodešle (ochrana proti spamu)

Advert

Programmed by PCH of UNREAL, Hardware support by RAY of UNREAL. Beta test and bugs guru SILLICON
Unreal 2014 - Czech republic