Recenze - Navigátor

12 Assembler
41 Encyklopedie
33 Hardware
16 Hra
12 Párty
7 Programování
12 Sofware

HRA

Reversie
Herní styl Puzzle
Multiplayer Bez multiplayeru
Rok vydání 9992
Programátor (Unknown)
Grafik (Unknown)

INTRO

64 copy - mocný nástroj pro vaše c64 data


Kdo má doma na svém disku nějaká ta C64 data a operoval někdy se soubory, zjistil časem, že potřebuje speciální prográmek, který umí tyto data spravovat.
Samozřejmě člověka znalého ihned napadne Star Commander.. Program je to geniální. Umí komunikovat dokonce s Commodore disketovýma mechanikama, což všichni ocení. Ale se soubory toho moc nedovede. Nějaké kopírování , mazání a takové ty standartní funkce jsou samozřejmostí.
Na druhé straně ale stojí program 64copy... Neumí sice kopírovat s Commodore mechanik, ale zato se soubory umí psí kusy. Ale nejen s nimi. Tento program si hravě poradí s editaci BAM, editaci directory a hlavně s nepřeberným množstvím různých pakerů, formátů z různých platforem a v tom je jeho síla. Možná jste se někdy setkali na C64 věnovaných FTP se soubory s koncovkami: LHA, LHZ, X01-X04, STA,STR, LNX, ARK a hromadou dalších. Takže vězte, že s těmito formáty si 64copy hravě poradí, rozkóduje, překóduje, pospojuje ... prostě paráda.


Okno pro výběr konvertu

Další vynikající vlastnost tohoto prográmku je jeho schopnost číst a zapisovat do všech možných disketových formátu. Ať už známé D64 nebo T64, ale i D81, D71, LNX, a nově i D2M (FD2k) a G64.


Okno pro vytvoření nové "diskety"

Samozřejmá je schopnost pracovat v originální znakové saďě Commodore. I při editaci DIR vám bude nabídnuta tato znaková sada, tak osoby, které si libují v kreslení do direcory si přijdou na své. (i když jsem to zkoušel, asi budete chvíli hledat speciální grafické znaky ...)


D64 v original C64 znakové sadě

64copy poskytuje opravdu nepřeberné množství funkcí, jen namátkou třeba Disassemblování programů a následné uložení buď jako SEQ file pro C64 a nebo DOS text. Různé druhy rozdělení a složení souboru a ostatní vice méně obvyklé vychytávky.


Okno disassembleru

Závěrem snad jen, že StarCommander je sice perfektní program, ale ve spolupráci SC a 64copy dokážete s vašimi daty opravdu hodně.

PCH

Nový příspěvek k článku

podpis :
První znak podpisu musí být vykřičník, jinak se příspěvek neodešle (ochrana proti spamu)

Advert

Programmed by PCH of UNREAL, Hardware support by RAY of UNREAL. Beta test and bugs guru SILLICON
Unreal 2014 - Czech republic