HRA

Action Replay Worm
Herní styl Worm/Snake
Multiplayer Bez multiplayeru
Rok vydání 1995
Programátor XL
Grafik (Unknown)

INTRO

Commodore 64 Emulátory

VICE - Versatile Commodore emulator

Nekorunovaný král v emulaci Commodore 64 je VICE. Neustále vyvíjený emulátor, který dnes podporuje všechny možné i nemožné systémy. Mezi přednosti patří perfektní emulace 1541 mechaniky, podpora +60 expansion, IDE64 a to bez pozorovatelných problémů. Aktuálně ve verzi 2.4 ( dnes je 10.6.2014 ) a pro ty, co budou dále u C64 dnes jen v tento okamžik nutnost.
Velké množství nastavení včetně vychytávek u SIDu ( zvukového čipu ) , kde si můžete volit revision SID a mnoho mnoho dalšího. Musím podotknout, že ani po X-letém používání jsem se neprohrabal vším nastavením co emulátor má.
Stahujte ze stránek VICE nebo přímo z www.c64.cz

FRODO - the free portable c64 emulator

Pokud hledáte emulátor pro váš mobilní telefon ať již běží na Androidu či Symbianu, ( ano, i takoví jsou pořád mezi námi ...) , tak jedině Frodo. Ostatní emulátory běží na mobilních zařízeních buď vůbec nebo hodně těžkopádně. Frodo ne. Frodo se chová na vašich telefonních přístrojích zcela svižně a samozřejmě například plná emulace disketové mechaniky 1541 nemusí být zcena stoprocentní. Ovšem hry fungují zcela plynule. Frodo je portován dokonce pro AmigaOS, BeOS, Sharp, Gamepark systémy (Cannoo) a podobné vychytávky. Aktuální verze je 4.1beta.
Tak pokud máte chuť, stahujte ze stránek http://frodo.cebix.net nebo přímo z www.c64.cz

CCS64

Emulátor CCS64 byl původně vyvinut jako diplomová práce na vysoké škole v roce 1995 Per Hakanem Sundellem. Od té doby byl neustále vylepšován a před příchodem VICE emulátoru byl považován za nejlepší emulátor C64. Zajímavostí je, že autorovi poslalo okolo 400 lidí za celou historii vývoje okolo 5400 dolarů . ( po zdanění :)
Zatím poslední verze je 3.9.1 a podpora je pro vesměs pro všechny Windows systémy. Poslední aktualizace dne : 29.12.2013
Pokud nevěříte verzi na této stránce ( a po pravdě by jste neměli :), stáhněte si originál emulátoru na stránkách CCS nebo přímo z c64.cz a to Zde ( 1.5 Mb)

HOX64

Ne zase tak zcela známý, ale neustále se vyvíjející emulátor je HOX64. Dle slov autora Podporuje MS Windows XP a 7 a zvládá zpracovat základní formáty programů pro emulátory.
Na stránkách autora je poslední update ze dne 8.května 2014 ! http://hoxs64.net nebo stajujte z c64.cz zde

C64S

Jeden z prvních existujících emulátorů C64, běžící ve verzi 2.25 pod systémy MSDOS nebo Windows, které podporu MS-DOS mají. Takže nic :) V dřívějších dobách alternativa, na které fungovalo mnoho her z C64. Na stránce autora visí hláška něco o verzi alpha, ale pravděpodobně již neztrácí čas s podporou.
Stáhněte si tedy verzi 2.25 ( aktualizace dne 22.11.1999 !) od nás a rychle si nainstalujte někde ten MS-DOS. Jsme na Vás zvědaví :)

POWER64 - (mac)

Emulátor pro Mekintoš. Jelikož jsem neměl vůbec potuchy, zda-li existuje pro tohle zařízení nějaký emulátor C64, vycházím ze stránek výrobců. Aneb. Emulátor by měl podporovat všechny zásadní životní funkce jako jsou SID, VIC, CIA a to asi v nejlepší možné formě :) Každopádně vyzkoušet jej můžete přímo ze stránek POWER64 nebo přímo z www.c64.cz

Advert

Programmed by PCH of UNREAL, Hardware support by RAY of UNREAL. Beta test and bugs guru SILLICON
Unreal 2014 - Czech republic